O Bogu, który tęskni.

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?» Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec». Wtedy mówił do nich: «„Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie. Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».                   ( Łk 21, 5-19)

 Nie wiem, jak jest w Twoim przypadku ale, co może dziwne, mnie akurat ten fragment uspokaja, i dzieje się tak z jednego prostego powodu, te słowa wypowiedział Jezus Chrystus, jedyny Zbawiciel. To z resztą część całej Jego mowy, która kończy się jeszcze piękniejszą zapowiedzią: Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku, z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie». 

Jeśli jesteś w relacji z Chrystusem, jeżeli patrzysz Mu w oczy, to żadna wojna, głód czy zaraza nie będą w stanie Ci zaszkodzić, bo gdy trzymasz się Jezusa to naprawdę nic i nikt Cię nie zniszczy. Wytrwałość wcale nie oznacza, że nie upadnę, że wszystko zawsze będzie się idealnie układało, to gotowość do tego żeby po każdej porażce powstać i zacząć budować od nowa z Chrystusem i na Chrystusie. Bo nie ma innej “stałej” w tym świecie. Jezus sam wspomina, że rodzina, i bliscy, Ci którzy pozornie są najbliżej naszego serca… oni mogą zawieść, ale nie On. 

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie.

Przypomina mi się tutaj opowieść o burzy na jeziorze. Wielkie fale uderzają w małą drewnianą łódkę na której siedzi dwunastu trzęsących się ze strachu Izraelitów, a Jezus śpi. On ma władzę i nic nie dzieje się wbrew Niemu. Myślę, że to jest dokładnie ten przekaz. Chrystus chce być Panem całego Twojego życia, także Twojego lęku i strachu, wszystkich tych ciemnych i bolesnych miejsc, bo właśnie dla tego On umarł i zmartwychwstał byś mógł chodzić w wolności, nawet pośród totalnego kataklizmu dookoła. 

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli. Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności.

Z tego fragmentu przebija dla mnie niesamowity pokój, ale i tęsknota Boga za mną i za Tobą. Tak, Bóg tęskni za Tobą. Z tej tęsknoty posłał Jezusa aby nas zbawił, i z tej tęsknoty wciąż na nowo posyła nam swoją łaskę. Bo jeśli się kocha to się tęskni. Gdzie tęsknota tam Miłość. A “Miłość wszystko przetrzyma”. Więc zatęsknij. Całym i całą sobą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: