Kochać znaczy czekać

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie.
A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie przyjść ma złodziej, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie».

Łk 12, 35-40

Żydowscy rabini mówili że dusza która przez tydzień nie ma kontaktu ze Słowem Bożym zaczyna umierać…

Zwłaszcza teraz, gdy są wakacje, dość łatwo „łapię się na tym” że zapominam, zbyt często tracę ostrość wzroku i pewność spojrzenia. Gubię z pola widzenia wszystkie te cuda które Bóg uczynił w moim życiu. I o ile pozornie łatwo czasem wspominać mi wydarzenia z przeszłości to z nadążaniem „na bieżąco” z Jego działaniem w mojej codzienności bywa już trudniej.

To właśnie rozumiem przez czuwanie na przyjście Pana. Przepasane biodra to codzienne słuchanie Jego głosu, rozeznawanie Jego woli i zwyczajna gotowość by iść tam, gdzie On chce mnie posłać. Zapalona pochodnia to płomień Ducha Świętego, Jego natchnienia i prowadzenie w całym życiu. Dlatego też na obrazach, tuż obok św. Dominika jest pies z płonącą pochodnią w pysku. To ogień Ewangelii którym według snu jego matki miał zapalić cały świat. I zrobił to, i robi wciąż przez swoich synów i córki.

Bóg czeka na każdego z nas. I wręcz nie może się doczekać spotkania z nami. Bóg tęskni za człowiekiem. Kocha nas, stworzył nas z miłości i z tej samej miłości umarł za nas i zmartwychwstał. I jedyne czego pragnie to wzajemności z naszej strony. A jeśli się kocha, to z wielką tęsknotą czeka się na osobę którą się tą miłością obdarza.

Więc tego sobie i Tobie życzę, żebyśmy umieli całymi sobą zatęsknić… Z miłości, i dla Miłości….
Modlę się o dobro dla Ciebie.
br. Paweł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: